Zeta-HR-Group-Logo

SEÇME VE YERLEŞTİRME

seçme-ve-yerleştirme

Zeta Seçme ve Yerleştirme firması olarak iş verenlere verdiğimiz hizmetler aşağıdaki gibi özetlenebilir.

İş Analizi

Firmanızın iş akışına uygun olarak detayları tespit edilen özelliklere uygun elemanlar için tariflenmiş iş detayları incelenir, işe uygun cv’lerin tespiti yapılarak tarafınıza bildirilir. Talep edildiğinde, iş akış şemaları ve görev tarifleri de oluşturulabilir.

Kaynak Yaratma

Bu işlem, iş arayan adayların ilgisini çekerek iş müracaatlarını yapmalarını sağlamak içindir. Bu amaçla; gazete ilanları, iş arama portları, potansiyeli olan noktalara pankart asılması ve internet ağları gibi doğru medya kanallarının kullanılması sağlanmaktadır.

Seçme İşlemi

Seçme & Yerleştirmede en önemli işlem olan seçme operasyonu; cv.lerin iş analizlerine uygun olarak ayrıştırılarak filtrelenmesi ile yapılmaktadır. Doğru filtreleme işlemi yapılması için Zeta Seçme & Yerleştirme , kendine ait özel bir yazılım kullanmakta ve hızlı çözümler oluşturmaktadır. Burada önemli olan; firmanızın kültürüne uygun kişilerin seçilmesidir. Aranan özellikler, ilk bakışta tutsa bile, adayların dış görünüşünün, hareketlerinin ve yaşam tarzlarının firmanıza uyum sağlayacak şekilde seçilmesine önem verilir.

Seçme ve Yerleştirme

  • Şirketinizdeki tüm pozisyonlarınız için ihtiyaçlarınız doğrultusunda öncelikli olarak aday havuzunda bulunan başvuruları, pozisyonun gereklerine göre değerlendiriyoruz.
  • Geniş aday havuzumuzdaki güncel aday veri tabanından , sektör deneyimli uzmanlarımızın mülakatları sonucunda doğru kişilere en kısa zamanda ulaşmanızı sağlıyoruz.
  • Uzmanlarımız tarafından ilgili adaylarla irtibata geçilerek işe alım prosedürlerini yerine getiriyoruz. Adayların referanslarını değerlendiriyoruz.
  • Görüşmeler neticesinde mevcut pozisyonda değerlendirilemeyen adayların başvuruları, başka pozisyonlarda değerlendirilmek üzere veri tabanında saklıyor ve takip ediyoruz. Adayları işe alım süreci sonucu ile ilgili bilgilendiriyoruz.

İşe Alım Süreci Politikamız

  • Aday seçimlerini kurumların beklenti ve kültürlerine uygun, doğru şekilde yaparız.
  • Adaylara uygun iş, müşterilere uygun aday temin ederiz.
  • Mülakatları kurum imajına uygun bir ortamda yaparız.
  • zmanlarımız tarafından süreci profesyonel olarak takip eder ve yönetiriz.
  • Süreci her aşamasında kolaylıkla takip eder ve istenilen verileri kolaylıkla raporlarız.